۱۳۹۱ اردیبهشت ۹, شنبه

اطلاعیه

همراهان عزیز،
25 روز قبل اطلاعیه ای به این مضمون منتشر کردیم:

* * * * * * *
اطلاعیه مهم
یک سال از راه اندازی باشگاه کتاب گذشت.محفل کوچکی که با هدف گسترش کتابخوانی و گذر از سد سانسور دولتی شکل گرفته بود، امروز بیش از 5000 عضو دارد. در این مدت، گردانندگان اندک شمار این صفحه بدون هیچ چشمداشتی کوشیدند داشته های خود را به اشتراک بگذارند. کاری که نیازمند صرف وقت و هزینه فراوان بود. بدیهی است که امکانات ما نیز محدود است و با توجه به اهدافی که بارها به تحقق آنها در آینده وعده داده ایم، نیازمند کمک همراهان باشگاه ادبیات هستیم.
لازم است یادآوری کنم که در همین مدت کوتاه نیز برخی داوطلبانه از جهت مادی و معنوی دست کمک به سوی ما دراز کردند. از اهدای کتاب های خود بدون دریافت حقوق بازنشر الکترونیکی آنها گرفته تا تهیه کتاب الکترونیکی یا ارسال نسخه ای از کتاب های در دسترس یا دلخواه و کمیاب.
یک بار در همین جا از این عزیزان که برخی خواستار ناشناس ماندن خود هستند، مراتب سپاس گزاری خود و تمامی اعضای باشگاه را اعلام کرده و تاکید می کنم که: "کمک های شما به باشگاه ادبیات، تضمینی است برای رشد کمی و کیفی این کتابخانه مجازی"
این کمک ها می تواند شامل کمک های مادی(پول یا کتاب) و معنوی باشد. البته با آگاهی و درک دشواری های اقتصادی دوستان داخل ایران و تحریم های موجود، انتظار کمک مالی چندانی از داخل ایران نداریم. ولی دریافت کتاب ها و نشریات الکترونیکی یا کاغذی از این دوستان کمک بزرگی به غنی تر شدن آرشیو باشگاه خواهد بود.
دوستان خارج از کشور نیز در کنار کمک رسانی به امر تهیه نسخه های کاغذی یا الکترونیک کتاب های منتشره در خارج از ایران، می توانند کمک های نقدی خود را از طریق حساب پی پال به دست ما برسانند.
برای ارسال کمک های خود از طریق پی پال می توانید از نشانی - amir.ezati@gmail.com - استفاده کنید. خاطرنشان می کنم که قسمت عمده کمک های دریافتی صرف خرید حق تالیف یا ترجمه کتاب هایی خواهد شد که تا امروز در داخل یا خارج از ایران بخت انتشار نداشته اند. این کتاب ها در آینده به شکل رایگان یا مبالغی بسیار ناچیز در اختیار اعضای باشگاه قرار خواهد گرفت. لطفاً نظرات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.
سپاس گزارم
تکمله: در صورت موافقت اهداکنندگان کمک های مادی یا منعوی، نام این افراد و مقدار کمک هایشان در باشگاه اعلام خواهد شد.
* * * * * * *

البته در طول یک سال گذشته، کم نبودند کسانی که داوطلبانه قدم پیش گذاشته و از نظر مادی و معنوی ما را یاری نموده اند. لازم می دانم یک بار دیگر مراتب سپاس گزاری خود را از این همراهان ارجمند اعلام و برای آگاهی دیگر دوستان، اسامی و نحوه کمک رسانی شان به باشگاه ادبیات را ذکر کنم.

نویسندگان و مترجمینی که حقوق بازنشر الکترونیکی کتاب هایشان را به باشگاه اهدا کرده اند:
ایرج کریمی، بهروز تورانی، بهمن مقصودلو، پیام یزدانجو، حسین نوش‌آذر، شهرام گراوندی، شیوا مقانلو، عباس بهارلو، علی صاحبی، علیرضا عطاران(آرام)، گیلدا ایروانلو، منصور کوشان، میرزاآقا عسگری(مانی)، ناصر زراعتی، هادی خرسندی

افرادی که با اهدای کتاب به ما کمک کرده اند:
امیر معقولی، ایرج کریمی، بصیر نصیبی، بهمن مقصودلو، جمشید لطفی، حسین بویه، وازریک درساهاکیان، محمد رجبی، ناصر زراعتی

دوستانی که در تهیه کتاب های الکترونیک ما را یاری رسانده اند:
امیر معقولی، محمد رجبی، مجتبی آقابابایی، محمد ناصر، کیوان، سیاوش و ...

البته دوستان دیگری نیز هستند که تمایلی به اعلام نام شان ندارند و ترجیح می دهند به شکل ناشناس در اداره باشگاه و تهیه کتاب به ما کمک کنند. دغدغه های آنان را نیز درک کرده و به تصمیم شان ارج می نهیم.

و اما....
پس از انتشار این اطلاعیه، چند نفر تماس گرفته و برای کمک اعلام آمادگی کردند. ولی تاکنون فقط دو نفر از داخل کشور و یک نفر از اروپا عملاً به وعده خود در زمینه کمک مالی وفا کردند. بعد از گذشت 25 روز- و با رسیدن شمار اعضا به 7000 نفر- عملاً کمتر از 1 درصد اعضای باشگاه به ندای ما پاسخ داده اند. روشن است که این میزان مشارکت ناچیز بوده و ما را در ادامه راه دچار مخاطره می کند، چون در ادامه کار و گسترش آن تردید نداریم.
ولی فراموش نکنید که اینجا خانه همه شماست و بدون همکاری تان برقرار نمی ماند.
امیر عزتی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر